iPhone 15 Pro’nun bu versiyonu fiyatıyla dudak uçuklatıyor; yok artık

Apple’ın yeni tanıttığı Vision Pro kulaklık modelinden ilham alan lüks marka Caviar, iPhone 15 Pro kullanıcıları için sınırlı sayıda ürettiği özel bir tasarım serisini piyasaya sürdü. Bu özel tasarım iPhone’lar, Vision Pro’nun zarif hatları, dairesel detayları ve karakteristik turuncu vurguları ile donatılarak, standart iPhone tasarımına yeni ve cesur bir yorum getiriyor. Ancak bu uzay çağı esinlenimli tasarım sadece estetik anlamda dikkat çekiyor.

1TB’lık Pro Max modelinin fiyatı dudak uçuklatan 9.560$ seviyesinde. Bu özel tasarım iPhone 15 Pro‘nun başlangıç fiyatı ise 8.060$. Caviar, mevcut iPhone’lar için de bu özel tasarımı uygulama hizmeti sunuyor; bu hizmetin fiyatı ise 5.910$ olarak belirlenmiş. Ancak bu hizmetten faydalanabilecek yalnızca 99 kişiye sunulduğu için bu özel tasarım iPhone’lar hızla tükeneceğe benziyor. Piyasada her ürün için bir alıcı mutlaka bulunur ve Caviar, bu özel tasarım telefonları üretmekte bir sebep görmese eğer, bu işe kalkışmazdı.

iPhone 15 Pro’nun bu versiyonu fiyatıyla dudak uçuklatıyor; yok artık

Caviar, alışılmışın dışında tasarımlar yapmasıyla tanınan bir marka. Daha önceden de Samsung S24 Ultra için mekanik saatli ve 24 ayar altın ejderha tasarımlı bir model ve aşk temalı, elmas ve altın kaplama 60.000$ değerinde bir iPhone tasarlamışlardı. Biraz abartılı görünse de, marka kendi niş alanını yaratma peşinde.

Bu tarz yüksek fiyatlı ve sadece estetik değişikliklere sahip özel tasarım telefonlar her ne kadar bazıları tarafından eleştirilse de, Caviar’ın ürettiği bu sınırlı sayıdaki iPhone‘lar, teknoloji meraklıları ve özgünlükten hoşlanan küçük bir kitleyi hedefliyor. Bu telefonlar, akıllı telefonlar ile sanat eserleri arasındaki çizgiyi bulanıklaştırıyor ve şüphesiz ki sahiplerine, telefonları hakkında sorular sorma fırsatı sunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x