İHH’dan Gazze çıkışı: Cuma yola çıkıyoruz, İncirlik Üssü’nü kuşatacağız

İsrail’in Gazze’deki saldırılarına tepki olarak İHH İnsani Yardım Vakfı, tüm araçlarıyla ABD’nin Adana’da bulunan İncirlik Üssü’ne gideceğini açıkladı. Vakfın Fatih’te bulunan genel merkezinde basın açıklaması yapan İHH İnsani Yardım Vakfı Başkanı Bülent Yıldırım “Cuma günü buradan yola çıkacağız. Adapazarı’na, Ankara’ya uğrayacağız. Basın toplantıları yapacağız. Sonra İncirlik’e gideceğiz. Eğer bu ateşkes olmazsa orada gerekirse duracağız” dedi.

İHH Başkanı Bülent Yıldırım (Sol iki)

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) Genel Başkanı Yıldırım, İstanbul’da yaptığı basın açıklamasında, İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarının durmaması halinde Türkiye’nin her yerinden İncirlik Üssü’ne yürüyeceklerini ifade etti. Yıldırım, Türkiye’nin her, ilçesinden, her mahallesinden araçlarımızla İncirlik’e yürüyeceğiz. İncirlik Üssü’nün etrafını kuşatacağız” ifadelerini kullandı.

“İHTİYACIN YÜZDE 2’Sİ GAZZE’YE GİDİYOR”

Acilen insani yardım koridorunun açılması gerektiğini de söyleyen Yıldırım “Ben buradan sokaklara çıkanlara teşekkür etmek istiyorum. Tekrardan 68 kuşağı estirelim. Ateşkes yapılıp insani yardım koridorunun açılması lazım. Şu anda ihtiyacın yüzde 2’si gidiyor” diye konuştu.

“YAPTIRDIĞIMIZ HASTANEYİ BOMBALADILAR” 

İncirlik ve Kürecik’in kapatılması konusunda Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne de çağrıda bulunan Yıldırım “İncirlik ve Kürecik’in kapatılması için Meclis’te gündem yapın. Kim bunu gündeme getirirse ve buna kim olumlu oy verirse tarihin şanlı sayfasına yazılır. Bizim yaptırdığımız hastaneleri bombalayacaklar. Bize gözdağı verecekler. Biz İncirlik’i açık tutacağız. Yok öyle şey. Bundan sonra. Biz kiminle beraberiz? Yetimlerle beraberiz” dedi. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x