Bu 3 Altcoin Hedeflere Kilitlendi: Boğalar Koşmaya Hazırlanıyor!

Kripto analisti David, FITFI’den yüze 100’lük performans bekliyor. Analist Danielle du Toit lider altcoin fiyatının yakın gelecekte yükseleceğini öngörüyor. Analist Ibrahim Ajibade ise XRP’nin 2023 zirvesine doğru yol alacağını tahmin ediyor.

FITFI fiyat tahmini: Altcoin %100 yükselme potansiyeline sahip!

Step App (FITFI) fiyatı uzun vadeli işlem aralığının üzerine çıktı. Yakın gelecekte yükselmeye devam etmesi mümkün. Altcoin fiyatı, 10 Haziran’dan bu yana 0.0030 dolar ile 0.0063 dolar aralığında işlem görüyor. Aralığın hem destek hem de direnç seviyelerini birçok kez test etti. Böylece, aralığın geçerliliğini teyit etti. Kasım ortasındaki beşinci kırılma girişiminden sonra, FITFI fiyatı nihayet sonraki günlerde aralığın üzerine çıktı. Bu, önceki düşüş trendinin sona erdiğini gösteriyor. Ayrıca, FITFI’nin yeni bir yükseliş trendi başlatmış olabileceğini işaret ediyor.

Bu arada, günlük RSI (Göreceli Güç Endeksi) azalan direnç çizgisinin üzerine çıktı. Ayrıca, daha fazla artış potansiyelini destekleyecek şekilde yukarı yönlü bir trend izliyor. Yukarı yönlü ivme devam ederse, FITFI için izlenmesi gereken önemli direnç seviyesi, mevcut fiyattan %102,05’lik bir artışı temsil eden 0,0017 dolar.

FITFI günlük grafik. Kaynak: TradingView

En olası senaryo, FITFI fiyatının yakın gelecekte yükselmeye devam edeceğini gösteriyor. En yakın hedef 0,012 dolar. Ayrıca, altcoin fiyatının 0,017 dolar ulaşma potansiyeli de var. Ancak, bu yükseliş görünümü, fiyatın 0,0063 dolarlık önceki aralık direncinin altına düşmesi durumunda geçersiz olacaktır.

ETH fiyat tahmini: Hedefte 2.300 dolar duruyor

Lider altcoin Ethereum (ETH), son 24 saat içinde hafif bir düşüş yaşadı . Buna rağmen psikolojik 2 bin dolar sınırının üzerinde kalmayı başardı. Kripto para biriminin fiyatındaki bu son düşüş hikayenin tamamını anlatmıyor. Zira haftalık performansı hala yeşilde. Teknik açıdan baktığımızda ETH, son iki hafta içinde grafiklerinde oluşan kısa vadeli negatif fiyat kanalından çıkmayı başardı. Bu, altcoin son 3 gün boyunca 1.945 dolar destek seviyesinden sıçradıktan sonra gerçekleşti. Bu toparlanmanın ardından, ETH’nin fiyatı %6’dan fazla artarak yazı sırasında 2.065 dolar bariyerinin üzerinde işlem görmesini sağladı.

ETH günlük fiyat grafiği. Kaynak: TradingView

ETH’nin bugünkü günlük mumunu bu önemli işaretin üzerinde kapatması halinde, önümüzdeki iki hafta içinde bir sonraki eşik olan 2.300 dolara yükselmek için gereken temele sahip olabilir. Tersine, bugün 2.065 doların altında bir günlük kapanış yaparsa, altcoin fiyatının kısa vadede 1.945 dolara düşmesi mümkün.

Ancak, ETH’nin günlük grafiğindeki teknik göstergeler yükseliş senaryosunu destekliyor. Dahası, boğaların gücünde bir artış olduğunu gösteriyor. Dikkat etmek gereken ilk gösterge Göreceli Güç Endeksi (RSI) göstergesi. RSI çizgisi RSI Basit Hareketli Ortalama (SMA) çizgisinin üzerine çıkmaya çalışıyor. Bu iki çizgi kesişirse, önemli bir yükseliş teknik bayrağını tetikleyecektir. Genelde boğaların satıcılara karşı üstünlük sağladığına dair bir sinyal olduğu için traderların da bu potansiyel kesişmeye olumlu tepki vermesi mümkün. Buna ek olarak, MACD çizgisi MACD sinyal çizgisine yaklaşıyor. MACD çizgisinin Sinyal çizgisinin üzerine çıkması ETH’nin pozitif eğiliminin devam ettiğini gösterir. Bu da altcoin’in 2.300 dolara doğru yolculuğuna başladığını teyit eder.

XRP fiyat tahmini: Altcoin 2023 zirvesini görebilir!

XRP, son 72 saat içinde 88 milyon dolarlık sermaye girişine tanık oldu. Bu da 0,60 dolarlık bölgeyi savunan XRP’yi yukarı yönlü bir yörüngeye oturtuyor. Günlük zaman diliminde, Bollinger Band teknik göstergesi de XRP fiyatının 0,70 dolara doğru bir yükselişe geçeceğini gösteriyor. Aşağıda gördüğünüz üzere, XRP 0,62 dolar ile orta bandın ya da 0,64 dolarlık basit hareketli ortalamanın altında işlem görüyor.

Bu hizalama, XRP’nin hala aşırı alım bölgesine girmekten uzak olduğunu gösteriyor. Traderlar bunu genellikle bir yükseliş sinyali olarak yorumlar. Çünkü XRP’nin daha fazla yükseliş için iyi durumda olduğunu gösteriyor. Ancak, boğaların 0,70 dolarlık üst Bollinger bandında önemli bir dirençle karşılaşması mümkün. Bu aralığın üzerinde kararlı bir kırılma, XRP fiyatının yeni bir 2023 zirvesi görmesini sağlayabilir.

XRP fiyat grafiği. Kaynak: TradingView

Aşağı yönde ise ayılar, 0,55 doların altına inmeyi başarırlarsa altcoin fiyat tahminini boşa çıkarmaları mümkün. Ancak, 0,57 dolarlık alt Bollinger Bandı çevresindeki destek alım duvarı muhtemelen göz korkutucu olacaktır.

Makaledeki görüşler ve tahminler analistlere ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak, yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x