Avalanche Vakfı Meme Coin Yatırımlarını Açıkladı: Bu 5’i Var!

Avalanche Vakfı, dönüm noktası niteliğinde bir duyuru yaptı. Bu bağlamda, Culture Catalyst programında önemli bir adım atarak ilk topluluk kripto para koleksiyonunu açıkladı. Bu girişim, Vakfın Avalanche Blockchain ağına özgü topluluk paralarını edinme taahhüdünün bir parçası.

Avalanche Vakfı, meme coin holdinglerini tanıttı

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Avalanche Vakfı, bazı meme coin’leri topluluk tokenleri olarak seçeceğini açıklamıştı. Son gelişmede Vakıf, ilk olarak 5 meme coin’i seçti. Bu hamle, Vakfın Web3 yaratıcılarını beslemeye, Avalanche üzerinde inovasyonu teşvik etmeye ve Blockchain’in daha geniş çapta benimsenmesini desteklemeye olan bağlılığının altını çiziyor.

Topluluk tokenleri, Web3 ekosisteminde kripto topluluğunun canlılığını ve çeşitliliğini özetleyen temel semboller olarak ortaya çıktı. Bu tokenlerin öneminin farkında olan Avalanche Vakfı, kendi topluluklarının eğlencesini, ruhunu ve benzersizliğini somutlaştıran beş topluluk tokeni seçti. Bu bağlamda, yatırım için seçtiği 5 meme coin’i açıkladı:

Topluluk coinleri, çeşitli kripto topluluklarının ruhunu, benzersizliğini ve ilgi alanlarını temsil ederek Web3’ün temel taşlarından biri haline geldi. Bugün, Avalanche Vakfı ilk beş topluluk kripto parasını duyurdu: Coq Inu (COQ), Kimbo (KIMBO), NumberGoUpTech (TECH), Gecko (GEC) ve AVAX Has No Chill (NOCHILL).

Avalanche, bu meme coin’lere neden yatırım yapıyor?

Bu coinler, Vakfın titiz uygunluk yönergelerine göre seçildi. Seçimde, bir coinin Avalanche’a bağlılığı ve adil Web3 uygulamalarına bağlılığı değerlendirildi. Vakfın topluluk coinlerine verdiği destek, kripto dünyasının hızlı gelişimini yakından takip etmesine yönelik bir çaba.

Değerlendirme süreci, Avalanche topluluğu içinde yeni bir token sınıfı olarak kayda değer bir giriş yapan ERC-404 tokenleri gibi diğer topluluk coinlerinin de dahil edilme potansiyeliyle dinamik. Avalanche Vakfı, misyonu ve bu girişimin hedefleriyle uyumlu olması için topluluk coin varlıklarını ve uygunluk kriterlerini değiştirme esnekliğini koruyor. Ancak, kriterleri karşılayan tüm topluluk coinlerinin satın alınacağını garanti etmiyor.

ITB: AVAX Blockchain büyük işlem hacminde 329 milyon dolara ulaştı

Merkezi olmayan, açık kaynaklı Proof-of-Stake Blockchain Avalanche’ın günlük büyük işlem hacmi, ağın yerel tokenı AVAX’ın Mayıs 2022’den bu yana görülmeyen seviyelere ulaşmasıyla birlikte Aralık 2023’ten bu yana en yüksek seviyesine çıktı. Kripto piyasası istihbarat platformu IntoTheBlock Avalanche’ın günlük büyük işlem hacmini paylaştı. Buna göre, işlem hacmi 11 Mart Pazartesi günü 329 milyon dolara ulaştı. Böylece, büyük AVAX holder’larının artan faaliyetlerine işaret etti.

En son büyük AVAX işlemleri – 100.000 dolar veya daha fazla değere sahip olanlar – mevcut rakam civarında hacimler kaydettiğinde, miktar 412 milyon dolara oturduğunda 29 Aralık’taydı. O tarihte AVAX 48 dolar değerindeydi ve büyük işlemlerin sayısı 2.800’den fazlaydı. O zamandan iki hafta önce büyük AVAX işlemlerin boğa piyasasının yükünden kurtuldu. Böylece, 1.000’lik zirvesine ulaştı. Bu rakam, büyük işlem hacimleriyle birlikte 29 Aralık’ta kaydedilen 2.800’den Ocak ortasında 1.600’e düştü. Bununla birlikte, IntoTheBlock verileri başka bir toparlanma olduğunu gösteriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x